Lajmi i tmerrshëm i vdekjes së Astorit, shtyhen 2 ndeshje të Serisë A

0

Lajmi i tmerrshëm i vdekjes së Davide Astorit që ka tronditur botën e futbollit ka bërë që Liga e Serie A të shtyjë ndeshjet mes Udinese dhe Fiorentina, të planifikuar për sot në orën dhe Xhenova-Cagliari, 12.30.

Fiorentina v Juventus Serie A 09/02/2018

Së shpejti ka edhe përditësime në ndeshjet e tjera të planifikuar sot.

31-vjeçari u gjet i vdekur në një dhomë hoteli në Udine dhe thuhet se shkak eshte bere nje atak kardiak qe i ka marre jeten ne gjume.