Terrorizonte studentët në Greqi, arrestohet 32 vjeçari

0

Një shqiptar 32-vjeçar ka përfunduar në pranga nga policia greke pasi terrorirzonte nxënësit pranë shkollave në zonat e Patisia dhe Kypseli.

32-vjeçari kapte studentët, dhe nën kërcënimin e thikës duke iu marrë telefonat e tyre celularë sasi parash të shumta.

Mediat vendase bëjnë me dije se nga hetimi i policisë deri tani, janë zbuluar tetë raste të vjedhjeve kundër njëzet e një të miturve nga shqiptari indentiteti i të cilit ende nuk bëhet i ditur. /albeu.com/