Prej nesër reshje lokale të shiut

0

Nën ndikimin e një vale të ftohtë prej nesër pritet ndryshim të motit me shira të përkohshme lokale dhe borë në male.

Reshjet do të jenë me intensitet të ulët deri në mesatar dhe më tepër do të përfshijnë pjesën perëndimore të vendit.

Temperatura do të ulet nën zero. Nesër do të lëvizë nga 0 deri në 10 gradë celsius, ndërsa të mërkurën temperatura maksimale do të jetë në rritje.