Rrihet një i burgosur në Burgun e Idrizovës

0

Dje rreth orës 1600 në Burgun e Idrizovës i burgosuri R. Gj. (45) nga fshati i Shkupit Jurumler, është goditur në pjesën e hundës nga ana e të burgosurit A.K., njofton Portalb.mk.

R. Gj.-së i është dhënë ndihmë mjekësore në Qendrën Urgjente të kompleksit të klinikave “Nënë Tereza” në Shkup dhe i janë konstatuar lëndime të rënda trupore.

Po merren masa për pastrimin e plotë të rastit.