Bëhuni gati për shock temperatura, nga e enjtja rikthehet bora dhe acari

0

Moti nesër do të mbajë relativisht i ngrohtë me mjegulla lokale në pjesën lindore të vendit, pasdite do të fryjë erë nga veriu ndërsa më pas do të ketë edhe të rreshura të shiut, transmeton Zhurnal.mk

Deri ditën e enjte do të mbajë mot i thatë dhe stabil me temperatura tëpër të ulta.

Të premten do të mbizotërojë mot me erë nga jugu ndërsa në pjesën perendimore do të ketë shi dhe borë, të shtunën gjithashtu do të ketë të rreshura të borës dhe do të paraqitet edhe acarë.