Sot në Ohër u regjistrua një tërmet

0

 Sot rreth orës 11 në mëngjes u regjistrua një tërmet me magnitudë nga 2,4 shkallë sipas Rihterit, transmeton Zhurnal.

Ky tërmet është ndjerë nga banorët e Ohrit dhe qyteteve më afër, informojnë nga Observatori Sizmologjik në Fakultetin e Shkencave Natyrore dhe Matematikore.

Epiqendra e këtij tërmeti ishte 6 km në lindje të Ohrit në afërsi të fshatit Ramne.