Katër shtetas të Maqedonisë janë lënduar në një aksident në Bansko të Bullgarisë

0

Katër shtetas të Maqedonisë janë lënduar mbrëmë në një aksident trafiku në rrugën Dobrinishtë-Bansko, sinjali për aksidentin ka arritur në ora 23:50 minuta bëjnë të ditur mediat bullgare. Shkaku i këtij aksidenti dyshohet të ketë qenë rruga e ngrirë, pasi vetura ka humbur kontrollin dhe rrotulluar kështu disa herë derisa ka dalë nga rruga duke përfunduar në breg të lumit.
Ndihma e shpejtë nga Bansko dhe Razlog kanë mbrritur në vendngjarje menjëherë psa sinjalit të marrë, ndërkohë që është dashur ndërhyrja e zjarrfikësve për të nxjerrë nga aty katër udhëtarët duke prerë një pjesë të veturës. Ndonëse të plagosurit nuk ndodhen në rrezik për jetën e tyre, ata po qendrojnë të shtruar në spitalin e Razlogut.