Gazetari i Struges se shpejti protagonist ne filmin “Shok”(Foto+Video)

0

Gazetari i Struges Armand Braho tashme ka pranuar te kete nje rol kryesor ne Filmin Shqiptar “Shok” te Producentit Enea Kaso, me skenar dhe regji te tij.
Filmi “Shok” flet per historine e dy shokeve te cilet jane perballe nje telashi te madh. Nje film i cili do te vije se shpejti ne kinematografine shqiptare. Aksion, drame, tragjedi.
Filmi pritet qe pas daljes se tij te konkuroj ne disa festivale, kombetare dhe nderkombetare per filma. Pas kontaktit qe patem me Gazetarin Armand Braho, ai u shpreh qe do te kete nje rol pozitiv dhe nuk dha detaje mbi pozicionin e tij ne Filem.
Perfundimi i ketij filmi pritet te jete pas dy muajve dhe do te jete nje filem me metrazh te gjate. Strugalajm.org ka mesuar qe Producenti bashke me Gazetarin e Struge kane nje miqesi te vjeter, madje Armandi e ka ftuar kete producent disa here ne emisionet qe ka bere ne televizione te ndryshem/ Strugalajm.org