Ilir Meta kercen nen tingujt e kengeve qe intepreton kengetari Strugan!(Foto+Lajm)

0

Guximtar Rushani eshte nje nga kengetaret me te mire te Struges, i cili po performon dhe jashte teritorit te Maqedonise.
Shpesh here ne koncertet e tejmbushur te tij marrin pjese dhe personalitete e figura te ndryshme. Ne keto koncerte eshte bere tradite qe tashme ka akademik dhe zyrtare te larte.
Por vetem mbrejen e djeshme per kengetarin Strugan ka pasur nje suprize tek po performonte ne qytetin e Pogradecit. Ne restorantin ku Guximtar Rushani po kendonte ishte dhe presidenti Meta, i cili gjat performances se artistit, Z.Meta filloi dhe po kercente nen tingujt e repertorit te pergatitur per ate mbremje.
Kengetari qe tani nuk po njeh kufij, nepermjet nje statusi qe ka bere ne rrjetin social Facebook, ndije kenaqesi per prezencen e Presidentit te Shqiperise
Ai shprehet: “Kenaqesi dhe nder qe kisha mundesi te kendoj sonte para Presidentit te Republikes z.Ilir Meta..”

Gjithashtu ai ka shperndare dy video ne profilin e tij personla, ne te cilat po kercente Z. Ilir Meta./Strugalajm.org