Ish-missi shqiptar plas bombën: Patatja ime nuk do bëhet garniturë

0

Vetëm pak ditë më parë, futbollisti i famshëm shqiptar Blerim Xhemaili shokoi publikun me lajmin se martesës së tij (në pamje të parë të lumtur) me modelen Erjona Sulejmani, i kishte ardhur fundi.

Në një deklaratë me anë të përfaqësuesëve të tij, Xhemailibëri të ditur se ishte lodhur nga fakti që nëna e djalit të tij kishte përdorur pa kriter mbiemrin e tij në media e në biznes me qëllime përfitimi.hbsd

Sulejmani, e cila ka qenë edhe ish-miss Shqipëria, me botimin e librit “sekretet e futbollistëve” dhe me ndarjen nga Xhemaili pothuajse ka pushtuar të gjithë faqet e gazetave në Itali, dhe jo më kot.

Së fundmi Sulejmani ka bërë një status tepër intrigues dhe domethënës që pritet të shkaktojë shumë zhurmë. Në ‘instagram’ në gjuhën italiane Erjona ka shkruar: “La mia patata non sara mai un contorno.”

Përkthimi në shqip në mënyrë të nënkuptuar do të ishte: “Patatja” ime nuk do të jetë kurrë një garniturë”. /albeu.com/