Valverde flet në lidhje me thashathemet që Coutinho mund të transferohet në Camp Nou

0

Trajneri i Barcelonës, Ernesto valverde ka thënë se ai i do më shumë lojtarët që ka në skuadër se sa Phillipe Coutinhon.

Ai e pranoi se ka dëgjuar shumë thashetheme rreth yllit brazilian, por nuk e di nëse do të transferohet në “Camp Nou”.

“Coutinho? Nuk e di. Kam dëgjuar shumë, por nuk e di nësejanë të vërteta”, tha fillimisht Valverde gjatë konferencës për media.

“Ai është lojtar i një skuadre tjetër. Ai është lojtar i mirë dhe ne nuk e dimë se çfarë do të ndodh. Më pëlqejnë më shumë lojtarët që kam në skuadër. Do të shini nësedo të vi”. përfundoi ai. /albeu.com/