Zjarr në një kafene në Prilep, dëmi mbi 200.000 euro

0

Në zjarr i madh ka rënë sot në mëngjes, në një kafene në qendrën e Prilepit i cili është djegur plotësisht, ndërsa janëshkaktuar edhe dëme material në objektet përreth.

Sipas kreut të Njësitit të zjarrfikësve të Prilepit, thirrjen për zjarrin e kanë pranuar në ora 3:33 dhe kanë intervenuar menjëherë. Bëhet fjalë për njëzjarr të madh në qendër të qytetit që ka mundur të përhapet edhe në objektetpërreth.

Zjarri ka shkaktuar dëme të mëdha materiale që vlerësohen të jenë mbi 200.000 euro. /albeu.com/