VMRO-ja sot vendos nëse do të kthehen në Kuvend

0

VMRO-DPMNE sot do të kumtoj nëse partia do të kthehet në Parlament. Kështu ka paralajmëruar mbrëmë  lideri i kësaj partie Hristijan Mickovski pas takimit që pati me kryeministrin Zoran Zaev.

Siç tha ai, në takim është biseduar për shumë tema aktuale ku janë prezantuar argumente dhe qëndrime nga dyja palët. Mickovski tha se këto takime janë konstruktive dhe pret që takime të tilla të ketë edhe në të ardhmen.