Ekskluzive:Grabitet banesa ne Struge, kush identifikon grabitesin do shperblehet! (Foto+Lajm)

0

Kete te diele eshte grabitur nje banese qytetin e Struges ne lagjen Marshall Tito dhe banesa tjeter ngjitur saj eshte tentuar te grabitet.
Vjedhja ka ndodhur rreth ores 18:30-20:00 ku nje person i pa maskuar por i armatosur ka hyre ne te dyja shtepite te cilat jane krah njera-tjetres. Autori ka parapergatitur mire situaten per grabitje, pasi kete dite te dyja familjet nuk kane qene ne banese.
Familja qe i eshte grabitur banesa ka bere kallzim ne policine e qytetit, por deri keto momente nuk as nje konkluzion nga ky institucion. Gjate grabitjes, grabitesi eshte identifikuar nga kamerat, sic dhe deshmojne pamjet e disponuara nga Strugalajm.org!
Strugalajm.org i fton te gjithe qytetaret qe mund ta identifikojne grabitesin, te njoftojne prane redaksise, shperblim per ate qe ben identifikimin!
Te gjithe qytetaret mund te tregojne ne Strugalajm.org!