Flori braktis muziken, fillon moderimin!

0

Është një nga kantautorët më të mirë shqiptar. Fjala është për Flori Mumajesi i cili përpos raporteve me kolegët, më shumë prej tyre ai ka një shoqëri të mirë.

Por ne teksa rrimë ulur dhe presim hiti e tij të ardhshëm në fakt aipo planifikon një anë tjetër të karrierës si artist.

Të paktën për këtë fundvit ka në plan të drejtojë një program të gjatë televiziv.

Zhvendosja në Kosovë, prej disa kohësh tashmë e ka angazhuar Florin pranë Klan Kosova, ekrani në të cilin producenti do të drejtojë programin festiv “Nin”.

Lajmin e ka bërë publik në Insta Stroy moderatori Alaudin Hamiti, i cili ka zbuluar se Flori do të jetë drejtuesi i emisionit “NIN” në natën e ndërrimit të viteve.

“Flori Mumajesi prezantuesi i “NIN” festive!”- shkruan Hamiti në foton e postuar ku Flori duket në studion e programit të njohur duke u përgatitur me skaletë në dorë. /albeu.com/