Leonardo Bonucci i përgjet pyestjes se pse u largua nga Juventusi

0

Leonardo Bonucci është pyetur nga një fëmijë pse e braktisi Juventusin për Milanin.

Mbrojtësi italian shkaktoi tërmet në Serie A kur u largua nga Juventus për t’iu bashkuar rivalit të saj, Milan.

“Të themi se përgjigja nuk do të ishte e përshtatshme për një vajzë të vogël” tha ai.

“Kjo [pyetja] po më djersit më shumë se që djersitem për 90 minuta në fushë. Le të themi se ndodhen disa gjëra që na bënë Juventusin dhe mua ta marrim këtë vendim. Sapo Milani ma dha mundësinë, e kapa me të dy duart dhe menduar dy herë”, ka shpjeguar Bonucci. /albeu.com/