Ja si do të jetë moti në Maqedoni!!!

0

Moti sot në Maqedoni do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe i ftohtë. Do të fryj erë e matur e përforcuar veriore.

Temperatura do të lëviz prej zero deri 10 gradë.

Në Shkup mot i ngjashëm me temperaturë deri 6 gradë.

Nga e mërkura gjatë ditës motido të jetë me diell me vranësira të vogla deri mesatare lokale dhe temperaturat ditore do të jenë në rritje të lehtë.