Yllza Maksuti nga Struga, futbollistja më e mirë në Maqedoni (FOTO LAJM)

0

Fedarata e futbollit të Maqedonisë në një natë gala të organizuar në Teatrin Kombëtar të Maqedonisë ndau çmimet për më të mirët e vitit 2017, ku Futbollistja ma e mirë e futbollit të Maqedonisë u shpall YllzaMaksuti nga Struga.

Yllza Maksuti, 18 vjeçarja nga Struga e cila momentalisht është aktivizuar në klubin për vajza As United në Strugë dhe për Reprezentacionin e Maqedonis U19 ku është edhe kapitene në ekip, në një prononcim për strugalajm tha se ndihet me fat dhe e lumtur për cmimin.

“Ndihem shum e lumtur që ku çmim më takoi mua, më dha forc dhe energji që të ndjek me ma shum përkushtim futballin por gjithmon duke synuar ekipet europiane”, u shpreh Yllza. /albeu.com/