Ekskluzive: Shkel vendimin e Gjykatës, nuk rrespekton arrestin e shtepise, arrestohen Albin Kurti dhe Donika Kadaj-Bujupi

0

Deputetët e Vetëvendosjes, AlbinKurti dhe Donika Kadaj-Bujupi janë arrestuar nga Policia e Kosovës.

Lajmi është konfirmuar nga zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti. Ajo ka thënë se arrestimi ka ardhur pas urdhrit të Gjykatës.

Dy deputetët e VV-së dje kishin shkelur arrestin shtëpiak duke dalë në festën në qendër të Prishtinës, pas fitores së Shpend Ahmetit.

Madje Albin Kurti ishte tallur me Gjykatën duke thënë se “shkruante se është arrest shtëpiak, e unë kam banesë”. /albeu.com/