Ja si dukej Melania Trump, para se të ishte zonjë e parë…

0

Zonja e Parë e Amerikës u lind në Jugosllavinë komuniste por tani jeton në një nga shtëpitë më të famshme në botë.

Por kush është Melania Trump dhe si e ka takuar bashkëshortin e saj miliarder i cili tani është Presidenti i SHBA?

Ja se çfarë duhet të dini …

Gruaja e tretë e Donald Trump, Melania Knauss, është e vetmja Zonjë e Parë që lind në një vend komunist, përcjell albeu.com.

Ajo filloi modelimin e moshës vetëm pesë vjeç pasi u paraqit për një fotograf slloven Stane Jerko.

Më vonë ajo nënshkroi një kontratë në një agjenci modelimi në Milano, Itali, kur ajo ishte 18 vjeçe.

Si adoleshente ajo vazhdoi studimet e arkitekturës dhe dizajnit në Universitetin e Lubjanës dhe më vonë filloi të udhëtojë për në Milano, ku ajo nënshkroi një agjenci.

Ndërsa në Itali, Melania ishte vendosur në rrugën për të takuar bashkëshortin e saj miliarderi.

Ajo u transferua në Nju Jork në vitin 1996 për një vizë pune dhe që atëherë u shfaq në kopertinat e revistës New York, Vogue në Itali, Pazarin e Harper në Bullgari dhe GQ në Britani të Madhe.

Në vitin 1995, ajo u shfaq në një xhirim të stilit lesbik me modelen Emma Erikson, në të cilën paraqitej e zhveshur.

Tre vjet më vonë ajo filloi të takonte Donald Trump në vitin 1998, përpara se të martohej me të në vitin 2005 dhe të lindte djalin e tyre Barron.

Ajo i referohet atij si “Little Donald” për shkak të dashurisë së tij për të veshur një kostum dhe kravatë.

Të brendshmit thonë se ajo është pjesë kyçe e Trumpit dh padyshim gruaja më e fuqishme në Tokë.

47-vjeçarja flet pesë gjuhë, duke përfshirë: sllovenisht, anglisht, frëngjisht, gjermanisht dhe serbisht.

Ajo tërhoqi vëmendjen e kritikëve në fjalimin e saj në Konventën Kombëtare Republikane, kur ajo u shfaq duke kopjuar fjalë për fjalë nga Michella Obama. /albeu.com/