Ky iPhone X prej ari kushton 70,000 euro (FOTO)

0

Kur Apple lansoi iPhone X për dhjetëvjetorin e celularit, njerëzit u tronditën nga çmimi i tij prej 1,000 dollarësh.

Por, një version i ri luksoz i celularit është lëshuar gjithashtu, që e bën çmimin e Apple të duket i lirë.

Dizajnerët kanë krijuar celularin ‘Lux iPhone X Ingot’, që ka 250gr ari – por që kushton rreth 70,000 euro, transmeton Gazeta Express.

Produkte të tjera të krijuara nga dizajnerët përfshinë një palë kufje Airpods prej ari dhe madje një rrip prej ari.

Kompania me bazë në Los Anxhelos ‘Brikk’ ka lëshuar disa produkte të reja luksoze në ueb-faqen e saj pas eventit të Apple javën e kaluar.